Terapevtska masaža hrbtenice
Terapevtska masaža hrbtenice
Hrbtenica
Hrbtenica predstavlja naše zdravje. Je trdna, a gibljiva opora, ki drži pokonci glavo in trup. Sestavlja jo 33 do 34 vretenc, ki se delijo na 7 vratnih, 12 prsnih, 5 ledvenih, 5 križnih in 4 do 5 trtičnih.
Naša hrbtenica je tesno povezana z organi v telesu. Vsako posamezno vretence ima neposredno povezavo s točno določenim organom v telesu. Vsakršna okvara organa zato ustvari napetost v določenem delu hrbtenice, medtem ko premik ali poškodba hrbtenice prav tako povzročita napetost v organih. Nasproti temu pa masaža hrbtenice uravnovesi in uskladi povezave med vretenci in telesom ter blagodejno vpliva na zdravje našega telesa.
Kakšna je terapevtska masaža hrbtenice?
Terapevtska masaža hrbtenice je edinstvena masaža, ki se izvaja pri vseh blažjih ter večjih težavah. Je ročna, močnejša in točkovno natančna obdelava mehkih tkiv, kot so mišice, vezno tkivo, kite, vezi in fascije. Hkrati pa je tudi zelo prijetna in sproščujoča, saj vsebuje tudi nežnejše tehnike klasične masaže.
S posebnimi prijemi in deep tissue tehnikami se razbremeni ob hrbtenične mišice, ki so vezane na vretenca, in se obdela vsako vretence posebej. Ob tem pa pomaga odpraviti tudi morebitne kalcinacije, vozle in zatrdline.
Z masažo in pritiskom na mišice in njihova narastišča se celotna hrbtenica ogreje, raztegne, mišice se sprostijo in postanejo ponovno prožne. Poveča se gibljivost po celi dolžini hrbtenice in rezultati so lahko hitro vidni.
Pospeši prekrvavitev in sprosti velike hrbtne mišice in tudi najgloblje mišice hrbta, ki potekajo vzdolž hrbtenice. Povečana prekrvavljenost tkiva tudi omogoča medvretenčnim diskom, da dobijo dovolj hrane predvsem v zrelih letih, ko so že lahko prisotne izrazite degenerativne spremembe hrbtenice
Z masažo se pospeši odvajanje strupov, nakopičenih zaradi nezadostne prekrvavljenosti, ki je posledica nezadostnega gibanja. Zato je po masaži hrbtenice zelo priporočljivo popiti večjo količino vode, da toksine in odvečno tkivo, ki smo ga med masažo sprostili, voda odplakne iz telesa.
Protibolečinsko masažo izvajamo na posebnem stolu, prilagojenem masaži hrbtenice, ki je izredno udoben in blagodejno vpliva na telo, ter na masažni mizi.
Kdaj je protibolečinska masaža priporočena?
Učinkovita je pri lajšanju kroničnih bolečin in odpravi akutnih težav.
Posamezna masaža stanje izboljša za nekaj dni in blažje težave lahko že po nekaj masažah izginejo. Več masaž v razumnih presledkih pa lahko odpravi tudi dolgotrajne kronične težave.
V primeru težav se priporočajo vsaj trije obiski. Po izboljšanem stanju se terapevtska masaža hrbtenice priporoča vsaj enkrat mesečno v smislu preventive in boljše kvalitete življenja.